Ülke ve Dil Seçimi
Vazgeç
Sonuç Bulunamadı
Yüzme Havuzları İçin Su Yalıtım & Seramik Uygulama Çözümleri

Yüzey Hazırlığı

Betonarme veya sıvalı yüzeyin; yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmış, temiz, kuru ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yapılacak alt zeminde bozukluklar varsa 4005 Tamirart 40 tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yüzeyde yapısal çatlaklar varsa sülfat ve klor dayanımlı 4004 Tamirart S40 kullanılmalıdır. Aşırı emici yüzeyler için su yalıtım malzemesi uygulaması öncesi 4505 Kalekim Astar uygulanmalıdır.

Su Yalıtım Uygulama

Yüzme havuzlarında seramik altı su yalıtımı için; çimento esaslı, çift bileşenli, ekstra esnek su yalıtım malzemesi 3024 İzolatex Plus uygulanmalıdır. Zemin duvar ve köşe birleşim noktaları Kalekim Pah Bandı (Tip III) ile güçlendirilmelidir. Bandın tam ortası birleşim yerine denk gelecek şekilde, ilk katı fırça veya rulo ile sürülmüş su yalıtım malzemesinin üzerine özenli bir şekilde yerleştirilmelidir. Katlar arasında ortam sıcaklığına bağlı olarak 5-6 saat bekledikten sonra ikinci kat uygulanmalıdır. Yüzey kuruduktan sonra en az 7 gün boyunca tam prizini alması beklenmeli ve 24 saat boyunca sızdırmazlık testleri yapılmalıdır.

Seramik Yapıştırma ve Derz Dolgu

Esnek su yalıtım malzemesi üzerine yapılacak seramik yapıştırma uygulamasında; havuzlar için özel olarak geliştirilmiş, içeriğindeki yüksek polimer sayesinde su geçirimsizliğe katkı sağlayan, S2 sınıfı esnek 1062 Technopool seramik yapıştırma harcı kullanılmalıdır. Derz dolgu uygulamasında ise yine havuzlar için özel olarak tasarlanmış, yüksek performanslı ve esnek derz dolgu 2900 Fugapool mükemmel bir sistem tamamlayıcısı olacaktır.

UYGULAMA KATMANLARI

1. Betonarme / Sıvalı Yüzey
2. Kalekim Astar
3. İzolatex Plus (1. Kat)
4. Kalekim Pah Bandı (Tip III)
5. İzolatex Plus (2. Kat)
6. Technopool
7. Seramik Karo
8. Fugapool